Daudzi cilvēki, izvēloties laminātu, pilnībā aizmirst, ka zem tā obligāti ir jāliek apakšklājs. Pat mūsu klienti labprāt savā starpā strīdas par lamināta krāsu, faktūru, dizainu, nepievēršot lielu nozīmi pamatnei, un ir patiesi pārsteigti, kad mēs stāstam par apakšklāja īpašībām un priekšrocībām.

Viens no populārākiem veidiem ir polietilēna pamatne. Materiāls nav dārgs, plaši izplatīts, mitrumizturīgs. Bet ir vērts zināt, ka polietilēns nesaglabās savu formu un galu galā neizturēs tehniskus bojājumus. Ja jūs jau izvēlaties no nedārgiem materiāliem, tad pievērsiet uzmanību izolonam, tas ir bedrains, tāpēc tas kalpos ilgāk.

Visdārgākie ir korķa substrāti, kas izgatavoti no cietkoksnes mizas, sajaukti ar kaučuku un gumiju. Pārdodas ruļļos vai loksnēs, ar lipīgu slāni vai bez tā. Bet ir vērts atzīmēt, ka šāds substrāts nav paredzēts telpām ar paaugstinātu mitrumu.

Nesen populāri kļuva arī putupolistirola substrāti no skujkoku koksnes, tie ir sastopami divos veidos. Pirmie ir stingrie, saglabā savu formu, neielaiž mitrumu, tiem ir skaņas izolācija. Otrie laiž cauri gaisu,ir vidēja biezuma, videi draudzīgi un izturīgi.

Ja jums ir jautājumi par lamināta vai cita grīdas seguma pamatnes izvēli, droši sazinieties ar mums! Mūsu konsultanti zina visu, un viņi labprāt jūs pakonsultēs.